X-zibbit životopis

11. května 2007 v 16:32 | miřda |  X-Zibit
Xzibit, vlastním jménem Alvin Nathaniel Joiner, se narodil v Detroitu ve státě Michigan. Zde také vyrůstal až do jeho devíti let, kdy mu tragicky zemřela matka. Po tomto incidentu se celá rodina odstěhovala z Michiganu a jejich novým domovem se stalo Nové Mexico. Jeho otec se zde podruhé oženil. Malý Alvin právě zde začíná psát své první rýmy a jeho tvorba je o to originálnější, že skládá bez vlivu rapu, který v té době byl.
V patnácti letech odešel po hádkách s rodinou z domu. Alvin se dostává na ulici a začíná prodávat drogy. Kvůli drogám a také jiným problémům se zákonem, je ve věku své rané dospělosti vyhoštěn ze státu. To Xzibitovi nevadilo, protože jeho snem vždy bylo bydlet v Kalifornii, kde by mohl rozvinout svojí hudební kariéru, a tak se za uspořené peníze z drog stěhuje do Kalifornie.
Mr. X to the Z, jak se také Xzibitovi říká, začíná na začátku roku 1992 spolupracovat s producenty Pen One a Broadway, který ho seznámili později s Tha Alkaholiks. První track, který byl na začátku jeho rozvíjející se kariéry, byl "Freestyle Ghetto". V roce 1995 se objevil X jako host na albu Tha Alkaholiks "Coast II Coast".Po těchto pár uspěšných písních podepsal Xzibit smlouvu u Loud Records a už bylo jen otázkou času, kdy vydá své debutové album. Ten čas nastal zhruba v polovině roku 1996, kdy Xzibit vydal své album "At the Speed of Life". Na albu se objevily skvělé singly, mezi nejlepší určitě patří "Foundation" a "Paparazzi". Na albu se objevili hosté jako J-Ro (Tha Alkaholiks), King Tee a jeho skupina Usual Suspects. O beaty na albu se podělilo více zvučných jmen jako DJ Muggs (Cypress Hill) a E-Swift (Tha Alkaholiks), jenž udělali z Xzibitovo debutu jedno z nejlepších dlouhohrajících alb roku.
Na další album se čekalo dva roky a uzřelo světlo světa v roce 1998. Album neslo název "40 Dayz & 40 Nightz". Ačkoliv byla laťka posledního alba nastavena vysoko tak toto album nezklamalo a dalo by se říct, že minimálně vyrovnalo výkon posledního kousku z roku 1996. Povedený track "What U See Is What U Get" potvrdil fakt, že album bylo poprávu platinové. Na albu si mimojiné střihl hostovačku i Method Man.
Třetí album přišlo znovu po dvou letech odmlky, ale trochu se zpožděním, protože Xzibit hodně pracoval s Dr.Drem na Eminemově desce, kde se všichni tři splečně se Snoop Doggem a Nate Doggem sešli v songu "Bitch Please II". Xzibitovo album se jmenovalo "Restless" a vyšlo v roce 2000. Xzibit změnil producenta, kterým se stal Dr.Dre, ale album plné očekávání trošku zklamalo, protože nedokázalo navázat na předchozí úspěchy dvou alb a to i přes to, že se na albu objevili takové hvězdy jako Dr.Dre, Eminem, Nate Dogg, Snoop Dogg, Eric Sermon a KRS One. Poté Mr.
X to the Z vydal DVD "Restless Xposed", které se setkalo už s velkým ohlasem fanoušků. Dále se Xzibit začal angažovat i do filmu. Objevil se ve snímku "Tha Eastsidaz", a to nebyl poslední počin tohoto muže na filmovém plátně. Objevil se společně s Dr.Drem a Snoop Doggem ve filmu "The Wash" a měl krátkou roli i v Eminemovo filmu "8 Mile".
Znovu po dvou letech, jak už je u Xzibita zvykem, vydává v roce 2002 album "Man vs. Machine". Tentokrát album už vyšlo u Columbia Records a producentské práce se chopil Dr.Dre a dále také Rockwilder, Eminem a DJ Premier. Jako hosté se objevili Xzibitovo staří kámoši Dr.Dre, Eminem, Nate a Snoop Dogg a pratička M.O.P. Jako překvapení bylo, že se na albu neobjevili Tha Alkaholiks.
Xzibit si také splnil svůj dávný sen a založil svůj label pod názvem Golden State Project.
Uplynuli dva roky a znovu Xzibit přichází se svým už pátým albem "Weapons of Mass Destruction", které vychází na konci roku 2004. O album se producentsky postaral tentokrát sám Xzibit. Za zmínku z tohoto alba stojí songy "Hey Now (Mean Muggin)" a "Crazy Ho". Jako hosté se zde objevili Strong Arm Steady a Busta Rhymes. Vše proběhlo znovu pod ochranou Columbia Records.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama