Proof životopis

11. května 2007 v 16:14 | miřda |  Proof
Proof, vlastním jménem DeShaun Holtonf, byl Americký rapper a člen skupinyD12. Byl známý jako reklamní asistent Eminema, kterého dostal na výsluní popularity a byli velice dlouho dobří přátelé. Proof je znám pod mnoha přezdívkami, předevšímBig Proof, aOil Can Hairy. Jeho kariéra začala v jednom místním Hip Hopovém obchodu v Detroitu, kde organizoval turnaje ve freestylu. Bylo to místo, kde poprvé potkalEminemaa navrhnul uzavření přátelské party jemu a několika dalším přátelům, z čehož postupem času vznikla skupina D12.


Jako dítě Proof (jako každý pořádný rapper) nebyl zrovna andílek. Lezl na místa se zákazem vstupu, pravidla mu byla ukradená. Jeho otec pracoval jako producent. Proofa rodina podle jeho slov jela v drogách. Proof jako své oblíbence uváděl:Rakim, KRS-One, Big Daddy Kane, LL Cool J, Public Enemy a Redman. Objevil se v Eminemově filmu 8 Mile. Jeho ztělesnilMekhi Phifer, zatímcoProof hrál postavu Lil' Tica, freestylového rappera, který svým bojovým veršem porazí Ema. Svou filmovou popularitu pak využil nahráním 6-ti songovým EP -Electric Cool-Aid: Acid Testing.


Proof vydal sólo nahrávky ve spolupráci s Eminemem, 50 Centem, Method Manem, Nate Doggem, B-Real (Cypress Hill), T3 (Slum Village), Obie Tricema samozřejmě ostatními členy D12. Nahrávky vycházeli pod jeho vlastním labelem Iron Fist Recordsve spolupráci s AMC. Proof vždy říkal, že nespolupracoval s producenty Shady Records nebo Aftermath, protože chtěl postavit svůj label na nohy sám. 9. října 2005 vyšlo album Searching for Jerry Garcia.11. dubna 2006 Proof v přestřelce v půl páté ráno utrpěl velké poškození hlavy.Vše se stalol vklubu CCC, kde Proof dříve začínal svou kariéru -8 Mile Road v Detroitu, Michigan. Po přestřelce byl odvezen soukromým autem do St. John Health's Conner Creek Campus, ambulantního záchraného střediska, kde byl krátce po příjezdu prohlášen za mrtvého. Podle výpovědí svědků zemřel okamžitě v klubu.
Důsledkem Proofovi smrti, Snoop Dogg veřejně oslovil všechny rappery jejich kolegy, aby se spojili v jednotu, protože ztráta Proofa je označena jako "Ztráta celé hip hopové komunity".

Poctu pak vzdal The Game, který byl prvním, kdo se oficiálně vyjádřil k tragédii. The Game vzpomínal na přátelství mezi ním a Proofem a přislíbil věrnost v modlitbách svých i celé jeho rodiny.
Druhým bylRoyce da 5'9'', který hluboce raněn smrtí jeho dobrého přítele. Přáteli byli přes 9 let. "Doufám, že se na Proofa bude vzpomínat jako na velice talentovaného umělce a skvělého člověka a ne jako na oběť tragedie".

Eminem, jako třetí pak popsal Proofa jako zábavného, chytrého a okouzlujícího. Dodal, že bude velice postrádán jako srdce a velvyslanec celé Detroitské hiphopové scény. Eminem ještě řekl, že Proof byl a vždy bude jeho nejlepším přítelem.Po Proofovi zbyla rodina, manželka a tři děti.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama