nelly životopis

11. května 2007 v 16:03 | mřda |  Nelly
Nelly-fotka
Když Nelly nejprve debutovala celonárodně v létě 2000, on vypadal jako novinka, ale to rychle stal se zjevný, že on byl, ve skutečnosti, výjimečný umělec, klepátko se opravdově univerzální žádostí. On wasn't od východu nebo západního pobřeží, a wasn't opravdu od Dirty jihu, jeden. Poněkud, Nelly byla od St. Louis, středozápadní město uprostřed mezi Minneapolis a New Orleans. Jeho místo jistě informovalo jeho styl oklepávání, který byl jako hodně země jak městský, a jeho dialekt také, který byl, podobně, jako hodně jižní líné řeči jako středozápadní nosová výslovnost. Plus, Nelly nikdy se vyhnula popu-klepnout přístup, objímat singalong hlasitý styl, který dělal jeho háky neuvěřitelně přitažlivý. Jako výsledek, Nelly se stala výjimečným klepátkem schopným překročení všech hranic, od Dirty jihu k TRL dave a všechno mezitím. Jeho první hit, "gramatika země (horký...)," se stal hymnou léta, a mnoho více hitů znamenalo. Zvláště, jeho popularita vyvrcholila v létě 2002, když on trumfl zdánlivě každý Billboard diagram možný s jeho Nellyville albem a jeho vedením jeden, "horký v Herre."

Nelly byla rozená Cornell Haynes Jr. v St. Louis, kde on se setkal s ulicí temptations tak souznačný s rapovýma umělci. A jako tak mnoho z jeho současníků, změna v okolnosti u rozhodujícího času v jeho životě může měnili běh života Nelly. V jeho případě, když on byl dospívající, Nelly byla odnášena od těch ulic když jeho matka stěhovala se do poblíž předměstský University město. To bylo tam že on přesunul jeho pozornost k hraní baseballu, storytelling a rýmům psaní. S některými vysoce-přátelé ze školy, Nelly se tvořila St. Šílenci, kdo udělal oblastní zásah v roce 1996 s self-produkoval jeden, "Gimmie co vy jste dostali." frustrovaný neúspěšnými pokusy přinést záznamu dohodu jako skupina, oni všeobecně rozhodli, že Nelly by měla lepší příležitost jako jediný akt. Zbytek skupiny mohl následovat se sólovými alby jejich vlastní.

Hazard se vyplatil a brzy Nelly upoutala pozornost Universal, kdo povolený jeho debutovat album, gramatika země, v roce 2000. Co rozlišovalo Nelly přijmout hovořit od jiných byl jeho uvolněné doručení, uváženě odrážet výrazný jazyk a Southern tón Midwest. Album představovalo příspěvky od St. Šílenci stejně jako řidiči, Lil ' Wayne, a Cedric konferenciér, a utrácel sedm týdnů nad americkými albovýma diagramy. Všichni podél, cíl Nelly měl dát jeho rodné město St. Louis a St. Šílenci na boku-mapa poskoka. Ačkoli Nelly stávala se hvězdou jako sólový umělec jak plánovala, on říkal, že on je a vždy bude být člen St. Šílenci, collective to také obsahuje velký Lee, Kyjuan, Murphy Lee, a brambor města. Nelly splnila jeho slib v roce 2001 s vydáním Free město, debutovat St. Album šílenců představovat hit jeden "Midwest houpat se."

Následující léto Nelly vrátila se s jeho druhým albem, Nellyville, a dosáhl jeho self-prohlásený "# 1" plakátování. Album trumflo Billboard albový diagram zatímco Neptunes-produkoval vedení jeden, "horký v Herre," zůstal na žebříčku jednotlivců. Ve všech, Nelly působivě držela číslo jako jeden bod na desíti různých Billboard diagramech týden Nellyville vydání. Nemnoho rapových umělců mohlo honosit taková čísla a Nelly jistě si pochutnávala na jeho čísle jeden stav, zvláště po bytí odmítnutém jako novinka dvě léta dříve když on debutoval. Vy jste mohli nazývat jej popem-klepátko jestliže vy liked, ale vy jistě jste nemohli napadat jeho číslo jeden stav. Nakonec, jeho pruh hitu pokračoval unabated, s "Iz U" (od jeho náhrady Derrty verze remixují album) a "třást Ya Tailfeather" (od špatných chlapců II zvukový doprovod) udržovat jej ve chvíli reflektoru, kterou on připravil jeho dvojitý-diskový Sweatsuit projekt (následovat čelnou pozici OutKast a R. Kelly, kdo měl oba nedávno povolený velmi úspěšný dva-disk zapadne). Seperately vydal dvojité album upuštěné na podzim 2004, předcházený dokonale párem rozpálené dvouhry: "mé místo" (pomalý džem) a "mávat vašimi křídly" (džem klubu). Mrtvice reklamy (a do rozsahu, tvořivý) genialita, superstar-oživený projekt katapultoval záda Nelly na popu-klepnout svět, kde jeho přítomnost byla jedinečná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama