Methodman životopis

11. května 2007 v 15:58 | miřda |  Method Man
Muž metody-fotka
SPORTING ústa plná zlatých zubů a arzenálu památných poezií, muž metody je jeden z nejvíce charismatických čísel v hovořit dnes. Také známý jako Meth, Tical, Johnny Blaze, Hott Nikkels, MZA, a železná plíce, poutavý MC hrál na dvouhře hitu a albech jako zakládající člen boku-poskok supergroup Wua-Tang klan, sólově, s partnerem proudu-v-rýmovat Redmana, a jako klepátko hosta na nesčíslných projektech.

Muž metody vyrostl jako Clifford Smith, mládí, které bylo pendlovalo mezi otcem delikventa v Long ostrově a matkou na Staten ostrově, New York. Ve skutečnosti, Staten ostrov - později přejmenoval "Shaolin" klanem - byl kde on se setkal s muži, kteří by nakonec se stáli Wu-Tang klan. Smith vyrostl v projektech Parka Hilla s jeho matkou a dvěma sestrami, jeden mladší, jeden starší. U různých časů on prohlašoval, že má vypadl ze střední školy v devátý a jedenácté stupně, a prodával a experimentoval s drogami. "realita plácla mě ve tváři brzy. To je proč já nerad mluvím o mém dětství," Meth prozradil to přivalit kámen pozdní 1998. On pak dodal, "já vždy nechci někoho k pocitu zarmoucenému kvůli mně, protože cesty já jsem přišel. Je jich tam hodně lidí, kteří mají to peklo losa horší než já."

Během ten let, Smith hovořil a potloukal se s Robertem Diggsem (Prince Rakeem, aka RZA) a jeho bratranci Gary Grice (genialita/GZA), a Russell Jones (Ol ' špinavý Bastard). Roky pozdnější, po Princeovi Rakeem a genialita utrpěla porážky v nahrávacím průmyslu v brzy ' 90s, dva sbíral Meth, Ol ' špinavý Bastard, a přistěhovalci Ghostface Killah, Inspectah paluba, U-bůh, a Raekwon tvořit Clan. Osm shromažďoval jejich zdroje a nahrával jeden, "chránit Ya krk/po smíchu," na Wuovi-Tang záznamy v roce 1992. To prodávalo 15,000 kopií, vedení k jedinečné dohodě se záznamy Louda pak fledgling viní známku za RCA. Popiska podepsala skupinu, zatímco dovolí jeho členům podepsat oddělené sólové obchody. "my máme příliš talent," Meth později poznamenal. "vy nemůžete podepsat celek Clan a jen dávat je $300,000. To je hodnota jeden bratr pravý tam."

Hlasitý pak potlačovaný první jeden a sčítal Meth je "muž metody" jak B-strana. V prosinci 1993, Wu-Tang klan povolený jejich plně dlouhý, zadat 36 komor. Nyní-album klasiky plodilo několik dvouhry hitu, včetně "chránit Ya krk," "Wu-Tang klan nemá Nuthin k F -- - Wit/může to být celé tak jednoduché" a "C.R.E.A.M. / Da tajemství Chessboxin '," který našel Meth zpívat památný chór "hotovost ovládá všechno kolem mě / C.R.E.A.M. dostat peníze / dolarovou dolarovou bankovku y'all!"

Přes kurs 1994, vstoupit 36 komor pokračovalo prodávat miliónu kopie. Pak, nicméně, muž metody vydal jeho první album, Tical. Přes jeho tmavý, umazaný zvuk, Tical zadal Billboard diagramy u ne. 4 a nakonec získal platinový stav. Tři nezadaní byli propuštěni z toho, "přinést bolest (který inspiroval Chrise Rocka HBO specialita)," "pustit Yo ' Delf" a "vy jsou všichni já potřebuji si vystačit/já budu tam." třetí jeden, remix verze alba představovat Meth a Marie J. Blige, se stal bouračkou přechodu v roce 1995, mapovat u ne. 3 a těžit pocty z nových York časů jak "píseň léta."

Díky jeho štěrkovitému hlasu, krajní-zchladit persona a schopnost metafory-obtěžkané rýmy, muž metody rychle se stal jedním nejpopulárnější MCs střední - ' 90s. On se objevil na množství stop ostatními umělci, včetně těch notoricky známý B.I.G. ("co"), Shaquille O'Neal ("žádný hák"), a Boyz II muži ("Vibin '"). V srpnu 1995, on se spojil s partnerským Def džemovým umělcem Redman pro "jak vysoký," hit překvapení, který promáčkl Billboard vrchol 20.

Během 1995 a ' 96, Meth pokračoval se objevit na sólových úsilích Clan členy Ol ' špinavý Bastard, Raekwon ("zmrzlina"), genialita/GZA ("Shadowboxin '"), a Ghostface Killah. Na Raekwon albu, jediný postavený 4 kubánský Linx … on přijal jméno "Johnny Blaze," pojetí, které se stalo catchphrase, titul časopisu (požár), a vyrovnat linku oděvu, hodně k jeho zlosti. "já jsem odstartoval to a šílené hlavy používají to a payin ' pocta," klepátko později si stěžovalo.

Všichni této aktivity, spojený s Wu-Tang klan je vlastní mezinárodní sláva, vedl k nahuštěným, nerealistickým očekáváním u klanu je druhé album, Wu-Tang navždy. Ačkoli víc než 600,000 kopií dvojitý-CD byl skoupen v jeho prvním týdnu osamocený, jeho abstraktní, filozofická témata byla se setkával se smíšenou odezvou. Muž metody, pro jednoho, cítil se jako 1997 úsilí byl dopředu jeho času. "[lidi] nerozuměli čemu já jsem mluvil o," on poznamenal. Přesto, Wu-Tang navždy šel trojnásobný-platina a si vydělal Grammy kandidaturu na klan.

Následovat jeho vydání, skupina pokoušela se se pustit do cesty se Rage proti stroji a Atari dospívající vzpouře. Ale po několika zmeškaných schůzkách, naplánovat konflikty a údajnou hádku s Loud a R zástupce, skupina opustila vyprodanou cestu, lákavá spekulace ohledně skupiny je chování v tisku a mezi jeho fanoušky. Ačkoli muž metody později vysvětlil to k časopisu Trace že podporovatelé byli "stát naproti na cheddar," debacle naznačil začátek poklesu v popularitě klanu.

Muž metody má hvězdu, nicméně, pokračoval se zvednout, jak on udělal pokusné kroky do hraní s malými rolemi v 187, velká bílá bombastická reklama, Copland, a břicho. On také pokračoval hostovat na jiných projektech, včetně LL se ochladit J "4, 3, 2, 1," Redman je "Whateva muž," a Jayo těžký zločin je "Whatcha Gonna dělá." v listopadu 1998, Meth konečně pustil pokračování Tical, Tical 2000: Soudný den, který debutoval u ne. 2 a ihned šel platina.

V roce 1999, muž metody parlayed jeho rostoucí přátelství s Redmanem do vzhledu kloubu na Jaye-Z Hard zaklepe na cestu života, který vytvořil kasovní rekordy a grossed $18 milión. Během cesty, dva napsal duetu LP, Amerika je nejvíce oslabena ("já jsem jeden z těch ' 70s děti," Meth jednou říkal High časy), později změnil se na více spotřebitele-přátelský titul Blackout. To bylo propuštěno se hodně fanfárou v pozdním září, debutovat u ne. 3 na grafech vývěsní tabule s působivý nejprve-prodeje týdnu přes 254,000. Ironicky, Garth Brooks bested Meth oba časy - superstar země je dvojitý živě držel Tical 2000 od ne. 1 bod, zatímco jeho Garth Brooks v … život Chrise Gainese, pustil stejný týden jako Blackout, přišel u ne. 2.

Meth pokračuje požehnat záznamům ostatních umělců, včetně Limp Bizkit ("zavřený F -- - Nahoru") a EPMD ("symfonie 2000"). On současně se objeví na 1999 verzi cesty rodinných hodnot, a, samozřejmě, ještě reprezentuje Wua-Tang k nejplnější; on je připravený se objevit v komické knize, devět kruhů Wua-třeskot před koncem roku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama