lil wayne životopis

11. května 2007 v 15:49 | miřda |  Lil Wayne


Lil ' Wayne-fotka
Dwayne Michael Carter (Lil' Wayne) se narodil 27. září 1982 v New Orleansu. Jako velmi mladý se stal nováčkem na nahrávací společnosti Cash Money, kterou vlastní rapper Baby, známý též jako Birdman.
Waynova matka byla velmi nespokojená, když ho viděla oblečeného do gangsterského oblečení, a snažila se mu jeho plány překazit. Nespokojený Wayne utekl z domova a vzal si s sebou pistoli svého nevlastního otce. Když si s ní pak pohrával, nešťastnou náhodou se postřelil a byl odvezen do nemocnice. Tam řekl, že pistole patřila jeho nevlastnímu otci. Ten byl zatčen a poslán do vězení za ilegální držení střelné zbraně. Krátce po propuštění byl postřelen a zraněním podlehl, pročež má Lil' Wayne na ruce vytetováno "In Memory of Rabbit: Its up to me"(Na památku Králíčkovi: Je to na mě).
Šestnáctiletý Wayne vydal v roce 1999 své debutové sólové album Tha Block Is Hot. Produkci na desce zajistil dvorní producent Cash Money Records - DJ Mannie Fresh. Album je dnes již dvojitě platinové a objevila se na něm skvělá titulní skladba Tha Block Is Hot.
V roce 2000 vyústila další Lil' Waynova práce v album Lights Out. Na něm se objevilo 19 skladeb, opět plně pod taktovkou Mannie Freshe. Za Lights Out získal Wayne nakonec platinovou desku.
Své třetí album vydal Lil' Wayne v roce 2002 a pojmenoval jej 500 Degreez, čímž z něj udělal jakoby pokračování desky 400 Degreez od kolegy Juvenile z Cash Money Records. Na labu se objevil vynikající party-hit Way Of Life, který využívá sample ze skladby Paid In Full od Eric B. & Rakim.
V červnu roku 2004 vyšlo další album, které nese název The Carter (odkaz na jeho příjmení). Tímto, kritiky velmi vřele přijatým albem se z Lil' Wayna stala hvězda i mimo jeho domov na jihu USA a získal za něj další platinovou desku. Na albu se objevil mj. i drsný hit Go DJ.
Koncem roku 2005 vypustil Lil' Wayne své zatím poslední album, které pojmenoval The Carter II. To se vyšplhalo v americké hitparádě Billboard Hot 100 na druhé místo a nechybí na něm našlapaná party skladba Fireman. Album je dalším platinovým "zářezem" ve Waynově kariéře.
Pokud de o mě,tak já powažuju Lil Wayna za oprawdowýho umělce.Pro mě člowěk,kterej je umělec dokáže wsechnno.Wayne to umí.Dokáže rozhejbat,dokáže podpořit w we smutných chwílích,dokáže překwapit a nadchnout.A ještě k tomu je fag překrásnej:)Checkujte jeho songy.Stojej za to.Určitě si nakou oblíbíte a abych wěřila,že ste ho checkowali,tak se jukněte na můj nejoblíbenější song od něj hned tady.Nese názew Fireman a je zhruba půl roku starej.:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama