B.I.G. životopis

11. května 2007 v 16:05 | miřda |  Notorious B.I.G.
Notoricky známý B.I.G. - fotka
Jméno: Christopher G. L. Wallace
Herecké jméno: Notoricky známý B.I.G.
Alias: Úspěch Smalls, Frank White
Narození: 21. května 1972 Brooklyn, New York
Smrt: Březen 9th, 1997 Los Angeles, Ca
Povolání: Hudebník/otec/podnikatel


Born 21. května 1972, jediné dítě Voletta Wallace, Christopher byl specialita od začátku. "on zpíval a mluvil dříve, než on mohl jít," jeho matka si pamatuje. "psaní předtím on chodil do školy, největší nejkrásnější písmo. A každý miloval Christophera, každý."

Zvednutý osamělým rodičem v Brooklynu je Bedford Stuyvesant, mladý Christopher shledal, že sám zatkl dva odlišné směry. On snil o bytí grafik a byl student cti ("a já mám ceny se ukázat jako to," vysílá paní Wallaceovou). Na druhé straně, tam byl tlak okolí od sousedství, mladí lidi, kteří byli slavní jsoucími juniorskými psanci.

Ačkoli on stal se známý jak "velký Chris" v sousedství a mohl se nalézat držet si roh v jeho bloku, sousedství vědělo, že on měl více než hezká kostka hra. On mohl se rýmovat. "on by jen ukázal se u domácího večírku, něco místní, plival rým, zničit místo a odrazit," říká Lil ' přestat. "on byl jen hezký. To bylo jeho bůh-daný dar."

Páska, kterou on dělal s velkým tatínkem Kane je DJ, Mister Cee, byl se podrobil časopisu zdroje pro jejich "nepodepsanou reklamní" soutěž. To vyhrálo. Páska, výroba suterénu B.I.G. rýmovat s autoritou přes "napůl-Steppin," byl předán k špatném chlapeckém zakladateli a CEO, Sean "Puffy" učeše, kdo hledal tvrdé klepátko. On byl odfouknut. "já jsem jen nepřestával převinout zpět a přetočit to. Já jsem musel setkat se s ním," si pamatuje Puffy.

Uvnitř týdnů signálu Biggie, nafouklý položil jej práci, podávat jej na re-směsi pro Marii J. Blige, výborná kočka a Neneh třešeň. "strana a Bullshit," anthemic klubový hit od 1989 zvukového doprovodu, který je muž? přidal se k ulici bzučet. 13. září 1994, očekávání pro Notorious B.I.G, ' s debutovat, připravený umřít byl elektrický. Připravený umřít, s jeho bezprostředností, čestná první osoba autobiografický příběh, nadřazené psaní, neoblomný doručovat a filmový styl docela jednoduše měnil moderního poskoka.

Album bylo nepřekonatelný úspěch; první jeden, "šťavnatý" šel zlato uvnitř týdnů a koncem roku album bylo trojitá platina. "šťavnatý" byl vrchol vývěsní tabule 5 hovořit jeden. Jeho sekunda jeden, "velký Poppa/upozornění" sahal # 1, a jeho třetina, klasika "ještě jedna šance," debutoval u # 1 na každém formátu. V červnu 1995, jeden "ještě jedna šance" debutovala u čísla pět v popovém žebříčku jednotlivců, tying Michael Jackson je "výkřik / dětství" jak nejvyšší-debutovat jeden celého času. Připravený umřít pokračoval dosáhnout popularity během 1995, nakonec prodávat dva milióny kopií. S jeho úspěchem, notoricky známý B.I.G. stal se nejviditelnější figurovat v boku-poskok. Zdokonalit směs materialismu reklamy a realistické thuggery, notoricky známý B.I.G. ' s 1994 debutovat, multi-platina "připravený umřít," dělal jemu bezprostřední bok-poskok superstar.

Rozšiřovat lásku Brooklyn cesta, B.I.G. ushered dlouholetí přátelé Li'l Kim a Li'l přestat do reflektoru, tvořit Juniora M.A.F.I.A. osádka je 1995 "spiknutí" šlo zlato a Li'l Kimovo následující sólové album, 1996 je "tvrdý" šel platina a B.I.G. se stal rapovou institucí.

Úspěch vyhrál tři ceny u 1995 zdroje ceremonie hudebních cen, včetně Best nového umělce. U vývěsní tabule toho roku hudební ceny, jeho jeden "velký Poppa" byl jmenován "jeden roku" a, v roce 1997, posmrtný život vyhrál vývěsní tabuli "R a B album roku," MTV video hudební cena pro "Best klepne video," a dvě ASCAP ceny. Ale dopad alba nemůže být změřen pouhými grafovýma umístěními a certifikacemi platiny, nebo dokonce udělí. "sázky byly zvýšeny," říká Wu-Tang zakladatel a producent RZA. "dříve B.I.G., vy byste mohli vydat něco, teď vy jste věděli to, schválit, to je skutečné venku, vy musíte přijít správný, ' způsobit toto kočka utrácí čas za jeho lejno."

New York obejal jej jak jestliže on byl starosta a Brooklyn zacházel s Biggie jako velvyslanec. Jeho úspěch dosáhl za tri-oblast státu, překlenout oblastní mezery a sjednotit moderní poskoková publika přes celou zemi. Protože B.I.G. byl ovlivňován každým od Kool G hovořit k NWA, příliš krátký ke stohu Slicka, on měl národní žádost. Více důležitě, jeho příběhy, doslovný průvodce po pochopení jeho generace, byl univerzálie.

Biggie úspěch opatřil jeho dětem zajištěnou budoucnost a změnil jeho vlastní život neodvolatelně, ale to nebylo bez ceny. Do doby on začal práci na jeho sekundě, mamut, album orientačního bodu, život po smrti (vydané v roce 1997), on se učil obtížné lekce o úspěchu, slávu, proslulost, přemíru a nenasytnost. "já jsem tak vzrušený, že je získávání zpět do studia pryč od dramatu, věci, které nemají něco potřebovat hudbu," B.I.G. říkal první týden on začal nahrávku jeho sophomore opus. A opravdu, on dal jeho velmi srdce a duše do nahrávky toho projektu. 24-píseň, zdvojnásobit sbírku disku to bylo úchvatné v jeho rozsahu. Představovat svěží výrobu Sean "nafouklé" hřebeny, RZA a DJ premiér mezi ostatními, album prokázalo B.I.G. jako jeden největší MCs někdy. Povolený posmrtně, pouhé týdny po jeho tragické smrti, album poskytovalo cestu pro jeho fanoušky smutku slavit jejich milovaný Biggie. Posmrtný život debutoval u # 1, překonání rekordů pro nejprve-prodeje týdnu a zůstal na grafech po celé měsíce s dvouhrou jako "Mo peníze, Mo problémy" a "Sky má mez." časopis rotace označil jej za "umělce roku" a on trumfl seznamy kritiků celosvětově pro "album roku." posmrtný život prodával minulosti 10X platinu a ovládal rádio a rotaci džípu podobný pro dva celé roky.

Brzy na ránu března 9th, Notorious B.I.G. se vrátil k jeho hotelu v Los Angeles po Soul cvičí stranu ceny, když další auto zastavovalo stranou jeho G.M.C. předměstský před Peterson automobilním muzeem a se otevřel čtyři minulost výstřelu přes boční dveře kde Notorious B.I.G. se posadil a opustil svět široké milované klepátko un-conscious a tragicky umírající při příjezdu k blízko nemocnicí.

Smrt úspěchu byla zlý šok pro celý hudební průmysl a posílala nárazové vlny ve světě. Notoricky známý B.I.G. ' s pohřeb veřejnosti, nicméně, bylo něco ale mírový. Tisíce zaplavily jeho Brooklyn sousedství zachytit záblesk jeho katafalku, skákat na auta a se srážet s policií; deset lidí bylo zatknuto. Soukromý pohřeb myslel si dříve byl více srdečný, s královnou Latifah a členové Public nepřátel a nezbedný od přírody v účasti. Skříňka byla otevřená od pasu nahoru a klepátko bylo zapadl dvojitý - breasted bílý oblek a odpovídat klobouku.

Mnoho umělce vzdalo poctu k Notorious B.I.G. obzvláště jeho značka obchodu odpovídá komu oddaný a povolený truchlivá píseň "já budu postrádat vás" jako jejich vděčnost a respekt je k úspěchu je krátký ale velmi jasný život. 14. května byl deklaroval Notorious B.I.G. den, s přes dvě sta rozhlasových stanic celostátně hrát jeden, následoval třicet - moment setrvačnosti ticha. Toto jeden sám šel na prodávat víc než tři milióny kopie a fondy od jeden šel do jeho dětí, které on zapomenul.

Když kluby a koncert je uváděn B.I.G., on vždy vyhodil přehlídku s jeho lyrickými příběhy jeho zážitků života a cestu do oblastí stardom a sláva. Úspěch řekl v interview že jeho hlavní role modeluje pěstování chvíle nahoru v ulicích New Yorku byl místní překupníci drog bloku a sčítal že oni dali jemu pohled na co život byl okolo na ulicích.


O dva roky později po jeho smrti, posmrtné album "Born znovu" je propuštěn a debutovat u # 1 na grafech vyřazovat Celinu Dionovou z bodu. Album představovalo Lil ' Kim, Lil ' přestat, vyzvědač Dogg, Busta se rýmuje, zchladit kostku a jiná dobře známá klepátka prokazování jejich úcty je v oslavě pozdních velkých klepátek život a dědictví.

Born znovu, byl ne památník nebo hold, to byla oslava života. V víře, fráze "narozený znovu" je velmi symbolický, mínit vzdávat se něčí duše k vyšší vůli, víra v nespatřený, víra v posmrtný život. Tady, my zaměstnáme frázi vdechnout život do dědictví, které bylo ukrojené tragicky krátký. Born znovu je víc než archivní materiál objevil vyplnit nějaké prázdno. Členové úspěchu je vlastní "rodina," včetně Lil ' Kim, Lil ' přestávat a bafat tatínka, dodají poezie také, daný ještě jedna příležitost oplývat jejich hrdinou a přítelem. Postrádat jej je dělal to hodně snesitelnější protože trvalého dědictví on je bequeathed-jeho hudba, jeho nesrovnatelný talent, a jeho jedinečný hlas.

Christopher Wallace byl nepochybně jeden z největších klepátek celého času a je legenda v jeho vlastní pravý. B.I.G. přežil jeho manželkou a dvě děti. Stále dnes, mnoho chtít zjistit více o pozdním velkém klepátku. Mnoho pamatovat si co on dosáhl také jak získal na jeho velmi mladé jasné úspěšné kariéře. Notoricky známý B.I.G. směl být fyzicky uplynulý ale duchovně on bude vždy být živý přes jeho práce. Přesto on byl větší než život. Vyšetřování vraždy notoricky známý B.I.G je stále aktivní k tomuto dni ale tam ještě byl ne zastavit je ve vraždě...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama